Στην τέταρτη θέση η Εθνική Κωφών

Written by  Ιουλ 29, 2017

Με την τέταρτη θέση των Ολυμπιακών Αγώνων στις αποσκευές της θα επιστρέψει η Εθνική ομάδα ανδρών των Κωφών από τη Σαμψούντα καθώς ηττήθηκε με 57-63 από την Ουκρανία στον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (19-9) ωστόσο η Ουκρανία έκανε την αντεπίθεση της και μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου είχε πάρει το προβάδισμα (28-32) που το διατήρησε μέχρι το τέλος και ήταν αυτή που τελικά ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Πρώτος σκόρερ της Ελληνικής ομάδας ο Πεταλάς με 15 πόντους και τον ακολούθησε ο Ντικούδης με 12.

Τα δεκάλεπτα: 19-9, 28-32, 45-48, 57-63