Με το δεξί και η Valencia της Χριστινάκη στην Ευρωλίγκα

Written by  Οκτ 26, 2022
Η Valencia της Χριστινάκη πήρε την νίκη απέναντι στην Virtus Bologna με 73-71, για την 1η αγωνιστική της Euroleague Γυναικών.
Η ιταλική ομάδα ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση και προηγήθηκε με νταμπλ σκορ 6-13. Άμεση ήταν η αντίδραση της Valencia η οποία πέρασε μπροστά και έκλεισε το δεκάλεπτο με 22-18. Έκτοτε ο αγώνας έγινε αμφίρροπος και οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Το ημίχρονο έκλεισε με την Virtus Bologna μπροστά με 36-39. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο τελευταίο λεπτό.

Η Ελεάννα Χριστινάκη αγωνίστηκε 08'59" και είχε 2 πόντους με 1/5 δίποντα, 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 36-39, 53-56, 73-71.