Ήττα την τελευταία αγωνιστική

Written by  Μαρ 27, 2021

Την ήττα γνώρισε την 30ή και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας η Al Qazeres, από την Cadi La Seu εκτός έδρας, με 69-81.

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την γηπεδούχο ομάδα να φύγει νικήτρια. Πιο συγκεκριμένα στην δεύτερη περίοδο και ενώ το σκορ ήταν 21-17 πάτησε γκάζι και με επιμέρους σκορ 29-17 πήγε στ' αποδυτήρια προηγούμενη με +16 (50-34). Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στην Qazeres αλλά η Cadi La Seu πιο ψύχραιμη κράτησε την διαφορά και έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Ελεάννα Χριστινάκη αγωνίσθηκε 29' έχοντας 15 πόντους (4/10 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 1/1 βολές), 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 50-34, 63-51, 81-69