Ήττα στο φινάλε για Πολκοβίτσε

Written by  Μαρ 05, 2020

Η Πολκοβίτσε αντιμετώπισε, εντός έδρας, την Αρτέγκο για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Πολωνίας, γνωρίζοντας την ήττα με 79-85.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του, με τις δύο ομάδες να έχουν, ουσιαστικά, από ένα ημίχρονο. Οι γηπεδούχες ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 44-41 ενώ στα επόμενα δεκάλεπτα η Αρτέγκο ήταν πιο εύστοχη και σε συνδυασμό με τις 28/32 βολές πήρε το ροζ φύλο αγώνα.

Η Άρτεμις Σπανού βοήθησε στο σκοράρισμα με 8 πόντους (4/6 δίποντα) και μάζεψε 3 ριμπάουντ ενώ είχε και 2 κλεψίματα.

Η Πολκοβίτσε βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-8 και 32 βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 44-41, 57-64, 79-85.