Κύπελλο Ανδρών: Άνετη επικράτηση για το Ρέθυμνο

Written by  Οκτ 01, 2019
Το Ρέθυμνο επικράτησε του Παπάγου με σκορ 62-81, για την 1η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών.

Με τρία συνεχόμενα τρίποντα το Ρέθυμνο προηγήθηκε με σκορ 7-19. Η ομάδα της Κρήτης βρέθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο να έχει προβάδισμα δύο φορές με νταμπλ σκορ, 15-30 και 17-34. Με επί μέρους σκορ 9-2 ο Παπάγου μείωσε στην τρίτη περίοδο σε 40-51, ωστόσο το Ρέθυμνο διατηρώντας υψηλό ποσοστό στα τρίποντα πήρε τη νίκη με το τελικό 62-81.

Δεκάλεπτα: 13-24, 31-45, 48-67, 62-81

Διαιτητές: Θεονάς, Τσώνος, Μαυρέλης

Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης 2, Κοντολάτος, Τρίχας 3(1), Κυρίτσης 12(1), Χρυσός 6, Ρεγκούζας 2, Αγγελόπουλος, Τσιτσιγιάννης 10(1), Σωφρονάς 9(1), Μπαδέκης 15(3), Κώτσης 1, Καρακατσάνης.

Ρέθυμνο (Ζιάγκος): Γκάρετ 3(1), Ουίλιαμς 13(2), Χριστοδούλου 5(1), Χάγκτον 9, Κουρέπης, Μαραγκάκης 3(1), Καμπερίδης 1, Γαρέζος 3(1), Χάρις 9(3), Γκόρντον 3, Ραζής 6, Φράνκαμπ 26(6).