Συνέχεια με ήττα για Γκιόρ

Written by  Νοε 05, 2018

Για ακόμα μια αγωνιστική η Γκιόρ,  της Άρτεμις Σπανού, έμεινε μακριά από το θετικό αποτέλεσμα καθώς ηττήθηκε εντός έδρας με 79-74 από την DVTK.

Η Γκιόρ δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 13-6.  Με ένα σερί όμως 10-3 έφερε το ματς στα ίσια (16-16). Η DVTK είχε σε καταπληκτική βραδιά την Μέντγκεσι και με τρίποντο της διαμόρφωσε το σκορ σε 16-22 που ήταν και το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου. Στην δεύτερη περίοδο κάποια λάθη επέτρεψαν στην φιλοξενούμενη ομάδα να προηγηθεί με διψήφια διαφορά πόντων (28-39) για να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 33-43.Με την Νάγκι και την Σπανού να αναλαμβάνουν δράση μείωσε σε 41-45 η Γκιόρ, διαφορά που παρέμεινε μέχρι την λήξη της τρίτης περιόδου (56-60). Στην αρχή του τελευταίου δεκαλέπτου η Γκιόρ σκόραρε με τρίποντα, βιαστικά όμως λάθη από πλευράς της, έφεραν την DVTK και πάλι μπροστά στο σκορ με 73-65. Η Γκιόρ δεν μπόρεσε να ανατρέψει την διαφορά και έτσι ο αγώνας τελείωσε με νίκη της DVTK με 79-74.

Η Άρτεμις Σπανού, αγωνίστηκε 34:09 λεπτά και είχε 8 πόντους, με 4/6 δίποντα, ενώ είχε και 10 ριμπάουντ και 3 ασίστ.