Έχασε ευκαιρία για τη πρώτη του νίκη ο ΠΑΟΚ στο BCL

Written by  Οκτ 24, 2018

Ο ΠΑΟΚ έφτασε κοντά στο να κατακτήσει την πρώτη του νίκη στο BCL, όμως τελικά ηττήθηκε με 72-68 εκτός έδρας από τη Χολόν με αποτέλεσμα σε τρεις αναμετρήσεις να έχει ισάριθμες ήττες. Ο ΠΑΟΚ είχε σε εξαιρετική ημέρα τον Γκος που σημείωσε 21 πόντους όμως ήταν μόνος επιθετικά και ο δικέφαλος δεν άντεξε.

Ο ΠΑΟΚ έκανε δυνατό ξεκίνημα προηγήθηκε με 25-18 στο πρώτο δεκάλεπτο και έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 42-34. Στο τρίτο δεκάλεπτο αν και προηγήθηκε με 47-40 και έδειχνε να ελέγχει την αναμέτρηση ένα σερί 9-0 των γηπεδούχων τον έφεραν πίσω με 49-47, αλλά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να μπει με 56-54 στο κλείσιμο και πάλι μπροστά. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Ελληνική ομάδα δεν είχε το καθαρό μυαλό, τα λάθη ήταν αρκετά και η πίεση από τη Χολόν έφερε την ήττα με 72-68.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 34-42, 54-56, 72-68