Πολύ καλή Σπανού και άνετο 2-0 της Polcowice

Written by  Μαρ 13, 2023

Η Polcowice επικράτησε και στον δεύτερο αγώνα της Polonia με το ευρύ 109-57 κάνοντας το 2-0.

Η κυπελλούχος Πολωνίας έπαιξε σοβαρά από την αρχή της αναμέτρησης με το 9-8 υπέρ της να γίνεται γρήγορα 17-8 και την Polonia να μην μπορεί να ακολουθεί τον ρυθμό της γηπεδούχου ομάδας. Στο ημίχρονο η ψαλίδα είχε μεγαλώσει κι άλλο με την Polcowice να προηγείται 56-33. Στην τρίτη περίοδο έκανε επίδειξη ισχύος καθώς με επιμέρους σκορ 33-7 έβαλε τέλος στα όποια σενάρια διεκδίκησης νίκης από την Polonia. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 23'29" και είχε 16 πόντους με 4/5 δίποντα, 2/2 βολές, 2/2 βολές, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 30-17, 56-33, 89-40, 109-57