MVP του αγώνα η Φασούλα

Written by  Ιαν 27, 2023

Η Μαριέλα Φασούλα οδήγησε σε μια μεγάλη νίκη την Avenida απέναντι στην Kangoeroes εκτός έδρας για την ενδέκατη αγωνιστική της Ευρωλίγκα με σκορ 75-61.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με την ισπανική ομάδα να έχει βραχεία κεφαλή (36-37). Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η Avenida με ένα μικρό σερί 6-0 ξέφυγε με 43-36 ενώ όσο περνούσε η ώρα μεγάλωνε την διαφορά ενώ έφτασε και στο συν δέκα στα μισά της τρίτης περιόδου (40-50). Τα επόμενα λεπτά κύλισαν χωρίς κάτι σημαντικό με την ισπανική ομάδα να επικρατεί άνετα.

Η Μαριέλα Φασούλα αγωνίσθηκε 18'14" και ήταν δεύτερη σκόρερ της αναμέτρησης και πρώτη της ομάδας της πετυχαίνοντας 18 πόντους. Συγκεκριμένα είχε 8/10 δίποντα, 2/2 βολές και 5 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 36-37, 44-56, 61-75.