Ξεχώρισε η Βιντσιλαίου

Written by  Οκτ 23, 2022

Η Polonia της Αγγελικής Βιντσιλαίου ηττήθηκε εκτός έδρας από την Lublin με 75-70 για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Πολωνίας.

Παρ' ότι ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 2-7 με 5 πόντους της Βιντσιλαίου, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Η Lublin πήρε τα ηνία του αγώνα και προς το τέλος του ημιχρόνου έφτασε σε διψήφια διαφορά πόντων κάνοντας το 42-31 ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 46-33. Η Polonia στα τελευταία λεπτά μείωσε στους 5 πόντους αλλά η γηπεδούχος ομάδα είχε τις απαντήσεις και έτσι πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Αγγελική Βιντσιλαίου αγωνίσθηκε 21'24" πετυχαίνοντας 8 πόντους έχοντας 1/5 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 3/4 βολές, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 27-21, 46-33, 62-46, 75-70.