Τρένο η Γκνύνια συνεχίζει αήττητη

Written by  Φεβ 27, 2021

Στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Πολωνίας η CCC Polkowice, φιλοξένησε την Arka Gdynia, με τις νταμπλούχες Πολωνίας να φεύγουν με τη νίκη με το τελικό 81-76.

Αμφίρροπο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες με συνεχείς εναλλαγές του σκορ. Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με βραχεία κεφαλή 38-37. Στο δεύτερο ημίχρονο η Gdynia ήταν επιθετικά καλύτερη και έτσι πήρε διαφορά 10 πόντων (55-65). Στην τελευταία περίοδο όμως η Polkowice αντέδρασε και μείωσε στον πόντο 3 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης (74-75). Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό καθώς η Gdynia ήταν πιο εύστοχη μέσα απ' την ρακέτα και έτσι πήρε την νίκη με 81-76 διατηρώντας παράλληλα και το αήττητο.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 19'57" και πέτυχε 3 πόντους (1/3 δίποντα, 1/4 βολές). Είχε επίσης 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 37-38, 55-65, 76-81.