Ασταμάττητη και το 2021

Written by  Ιαν 09, 2021

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ρουμανίας η Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe, της Πηνελόπης Παυλοπούλου, υποδέχτηκε την CS Municipal Satu Mare και επικράτησε με 80-69 διευρύνοντας το αήττητο της καθώς έκανε το "9Χ9" στη διοργάνωση. Οι πρωταθλήτριες Ρουμανίας έχουν και έναν αγώνα λιγότερο, που είχε αναβληθεί λόγω κρουσμάτων της αντιπάλου ομάδας.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο δεκάλεπτο, με τις φιλοξενούμενες μάλιστα να προηγούνται με 22-20. Η εικόνα άλλαξε στη δεύτερη περίοδο με τις πρωταθλήτριες Ρουμανίας να "τρέχουν" ένα επιμέρους 24-13, φτάνοντας στο 44-35 του ημιχρόνου. Διατηρώντας τον έλεγχο η Σέπσι έφτασε στη νίκη με το τελικό 80-69, διευρύνοντας το αήττητο της στο πρωτάθλημα.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου αγωνίστηκε 10:02 έχοντας 4 πόντους (2/4 δίποντα), 1 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 44-35, 63-47, 80-69