Οδηγεί την κούρσα τρέχοντας με 101...

Written by  Δεκ 28, 2020
Η VBW Arka Gdynia της Σπανού ήταν η μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι απέναντι στην GTK Gdynia με 101-56.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 11-7 στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά οι πρωταθλήτριες Πολωνίας επέβαλαν τον ρυθμό τους και έκλεισαν το ημίχρονο με 45-28. Το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε αποκλειστικά στην Arka Gdynia καθώς με επιμέρους σκορ 34-8 έβαλε τα θεμέλια για μία ευρεία νίκη. Στην τελευταία περίοδο οι νταμπλούχες Πολωνίας έκαναν συντήρηση δυνάμεων χωρίς να απειληθούν.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 23'23" και πέτυχε 13 πόντους (6/9 δίποντα, 1/2 βολές) ενώ είχε 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.

Η Arka Gdynia βρίσκεται στην πρώτη θέση με 9-0 ρεκόρ και 18 βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 45-28, 79-36, 101-56.