Ευρεία ήττα για την Ceglēd

Written by  Δεκ 17, 2020

Την εκτός έδρας ήττα με το ευρύ 93-60 γνώρισε η Ceglēd των Κεραμιδά, Λαμπρόπουλου και Παπαβασιλείου, από την Uni Gyor, για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ουγγαρίας.

Οι γηπεδούχες μπήκαν πιο δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν με 19-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, η πλάστιγγα υπέρ τους όμως έγειρε στη δεύτερη περίοδο με το επιμέρους 24-7 που διαμόρφωσε και το 43-17 του ημιχρόνου. Το δεύτερο μισό του αγώνα ήταν πιο ισορροπημένο αλλά η υπόθεση νίκη είχε κλείσει για την Γκιόρ, όπως αποτυπώνεται στο 72-39 του τρίτου δεκαλέπτου και στο τελικό 93-60.

Η Κατερίνα Σωτηρίου σε 26:09 λεπτά συμμετοχής είχε 8 πόντους (3/8 δίποντα, 2/2 βολές) και 1 κλεψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 19-10, 43-17, 72-39, 93-60