Ήττα από την USK Praha για την Gdynia

Written by  Δεκ 04, 2020

Η Arka Gdynia αντιμετώπισε την USK Praha για την τρίτη αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Ούτε αυτή την φορά κατάφερε να πάρει την νίκη η ομάδα της Σπανού και έχασε με 76-85.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες ήταν μπροστά στο σκορ με μικρή διαφορά αλλά η Arka Gdynia έβρισκε τρόπο να είναι μέσα στο παιχνίδι. Με ένα μικρό σερί 8-0 τέσσερα λεπτά πριν την λήξη της τρίτης περιόδου, η USK Praha προηγήθηκε για πρώτη φορά με διψήφια διαφορά πόντων (46-57) ενώ και στο τέταρτο δεκάλεπτο η εικόνα δεν άλλαξε κατά πολύ με την ομάδα της Τσεχίας να παίρνει την νίκη.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 36'15" και πέτυχε 12 πόντους με 3/5 δίποντα, 2/4 τρίποντα ενώ είχε 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 34-42, 53-60, 76-85.