Καλή εμφάνιση για Σωτηρίου, ήττα για την Ceglēd

Written by  Δεκ 05, 2020
Η CEKK Ceglēd δεν τα κατάφερε απέναντι στην Atomeromu KSC Szekszärd και ηττήθηκε με 94-83.
Η ομάδα των Κεραμιδά, Λαμπρόπουλου, Παπαβασιλείου και Σωτηρίου ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα και στο τέλος της πρώτης περιόδου ήταν πίσω με 22-20. Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχες με επιμέρους σκορ 23-10 πήραν σημαντική διαφορά και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με το ευρύ 45-30. Στο δεύτερο μέρος όμως η Ceglēd προσπάθησε να κάνει την ολική επαναφορά καθώς στα μισά της τέταρτης περιόδου έριξε την διαφορά κάτω από τους δέκα πόντους. Η KSC Szekszärd έστω και δύσκολα διατήρησε αυτή την διαφορά και πήρε την νίκη με 94-83.

Η Κατερίνα Σωτηρίου αγωνίσθηκε 26'44" και πέτυχε 15 πόντους. Είχε 3/5 δίποντα, 2/4 τρίποντα και 3/4 βολές ενώ είχε 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 45-30, 69-55, 94-83.